Links > Henvisninger

BIOPATI/BIOMEDICIN

Klinik for Integreret Medicin
Lone Guldbæk
Harsdorffsvej 2, 4., 1874 Frederiksberg C
Tlf.: 5126 2696 / 3331 4607

Inge Lundberg Hansen
Biopatisk Klinik
Kronprinsensvej 2, 2000 Frederiksberg
Tlf.: 3887 6221 / 2320 2039

BIOMEDICINSK KLINIK
Ditte Bukrinskij
Randersgade 59 A, 2100 København Ø
Tlf.: 3543 4301
post@db-biopati.dk
www.db-biopati.dk

Manja Jurkowsky
Østerbrogade 122, 2100 Kbh. Ø
Tlf.: 3555 9012
manjabio@tiscali.dk
www-manjas-sundhedsklinik.dk

Lisbeth Tordendal
Egebæksvej 3, 2100 København Ø
Tlf.: 2896 5242
lisbeth.tordendal@tele22dsl.dk

Biopatisk Klinik
v/ Ulla Stavnsbjerg
Vestervang 9, 2500 Valby
Tlf.: 3617 7787

Naturmedicinsk Klinik
v/Heidi Bækgaard Jonesco
Kongsager 69, 2620 Albertslund
Tlf.: 3333 0100
www.naturmk.dk
kontakt@naturmk.dk

Annette Aalborg
Vestre Strandvej 5, 2680 Solrød Strand
Tlf.: 5614 5011

Jette Nilsson
Vingetoften 136, 2730 Herlev
Tlf.: 4492 2224
jetnillson@mail.dk
www.sophiaklinikken.dk
www.reikikursus.dk

Brenda Nielsen
Værebrovej 120, 2.5., 2880 Bagsværd
Tlf.: 4498 8456

Abundant Earth
Anne Loua Esbjørn,
Mikkelborg Alle 31, 2970 Hørsholm
Tlf.: 2295 7573
anne@abundantearth.dk
www.abundantearth.dk

Alex Dybring
Ørbækvej 39, 2970 Hørsholm
dybring@worldonline.dk

Biopatisk Klinik
Vibeke Møller
Birkely 91, 3200 Helsinge
Tlf.: 2658 7370

Klinik for biopati og bioresonansterapi
Anne Christensen
Gustav Webersvej 5
3520 Farum
Tlf. 6251 3035
Mail: anne-biopat@mail.dk

Anne Winther
Maglegårdsvej 5 A, 4000 Roskilde
Tlf.: 4637 0992
annewinther@123mail.dk
www.annewinther.webbyen.dk

Lilian Dørge
Byvolden 10 A, 4000 Roskilde
Tlf.: 7020 4449
Fax: 7020 4447
lilian@doerge.dk

Birgit Bangsgård Madsen
Smedeparken 32, 4180 Sorø
Tlf.: 5782 1540

SQHUMANPOWER
Henrik Dilling-Hansen
Amtmandsvej 1, 4300 Holbæk
Tlf.: 2826 0398
E-mail: henrik@dilling.info.dk

Biopatisk Klinik v/Astrid Norlin
Malthesminde 6, Kongstup, 4390 Vipperød
Tlf.: 5917 3606

Inger Graff
Klintevej 5, 4654 Fakse Ladeplads
Tlf.: 2360 0095

Biopatisk Klinik
Helle Hoff Kunze
Ringstedgade 60
4700 Næstved
Tlf.: 5577 5200
helle@hoff-kunze.dk

Anna-Marie Volquartz
Løyesgade 5, 4800 Nykøbing F
Tlf.: 5486 0968
amf@mail.tele.dk

Biopatisk Klinik
Lene Hutters
Norrevej 16, 4970 Rødby
Tlf.: 5460 3430

Pernille Lund
Toftekrogen 11, Ø.Hæsinge, 5600 Faaborg
NATUROPATHI / FOREDRAG
Tlf.: 6264 1709

Naturklinik ALTHEA
Karenmai Dalgaard Pedersen
Østerbro 2, st.th., 5690 Tommerup
Tlf.: 7591 1811

Jens Høyrup
Brændeskovvænget 27, Tved, 5700 Svendborg
Tlf.: 4089 2682 Fax: 6280 0226
biopati@biopati.dk
www.biopati.dk

Pia Kragsig Jepsen
Biopatisk Klinik
/HELSAM Løgumkloster
Kalhavevej 18, 6240 Løgumkloster
Tlf.: 7474 3228 / 7474 4141
piakragsigjepsen@yahoo.dk

Hella Carstens
Stursbølvej 6, 6560 Sommersted
Tlf.: 7484 6581
hella.carstens@mail.tele.dk

Lise Kjeldsen
Biopati- og Zoneterapiklinikken
Haulundvej 18 A, 6870 Ølgod
Tlf.: 7524 6254

Biopatklinikken Bacopa
Merete Ebbesen
Pogagervej 18, 7480 Vildbjerg
Tlf.: 9713 2528
Fax: 9713 2898
bacopa@mail.tele.dk

Biopat- og Akupunkturklinikken BACOPA
Merete Ebbesen
Pogagervej 18
7480 Vildbjerg
Tlf.: 9713 2528 Fax: 9713 2898
www.bacopa.dk
bacopa@mail.tele.dk

Biopatisk Klinik
Charlotte Lumholtz
Skovbakken 48, 7800 Skive
Tlf.: 2462 3375

Kirsten Nygaard Sørensen
Frederiksgade 16 B, 8000 Århus C
Tlf.: 8695 4320

Sonja Schouli
Møllevangs Alle 204, 8200 Århus N
Tlf.: 8616 3837
www.ss.aku-net.dk

Inger Hestvang
Esbyvej 11, 8240 Risskov
Tlf.: 8617 6326
inger.hestvang@mail.dk
www.biopatklinikken.hestvang.dk

Zinita Alicia Hedegaard
Gl. Østergårdsvej 9C
8340 Malling
Tlf.: 2383 3433
Mail: klinikken.englelys@mail.dk

Livshjulet
v/ Kirsten Nygaard Sørensen,
Vibevænget 65, Herskind, 8464 Galten
Tlf.: 8695 4320

Karen Thomsen
Kjeldsensvej 3, 8700 Horsens
Tlf.. 7560 2490

Mona Dinsen
Lærkevej 49, 8800 Viborg
Tlf.: 8661 3931
monadinsen@vip.cibercity.dk

Birgith Broberg
Elkærvej 5, 9381 Sulsted
Tlf.: 9826 0506

  • Til toppen
  • 945678 besøgende i alt (190.05 pr. dag)